Legfrissebb bejegyzések:
2022-01-17
Vadregényes táborozás egy kiskunsági tanyán - ökovíkend
 | részletek
Családdal, iskolai osztállyal vagy csoporttal is érkezhet és akár több napra meg is szállhat a Rendek Ökogazdaság és Tanyamúzeum autentikus Öko vendégházban Kerekegyháza-Kunpusztán...
2022-01-17
Játszva tanulni - táborozás egy kiskunsági tanya ökogazdaságában
 | részletek
Iskolai osztályoknak és csoportoknak ajánljuk jó szívvel a Rendek Ökogazdaság és Tanyamúzeum programjait és autentikus Öko vendégházát Kerekegyháza-Kunpusztán (a Kiskunságban). Szállás és...
2022-01-17
Tanyavilág - Természetközeli élmények gyermekeknek és felnőtteknek
 | részletek
A tanyák világáról részben romantikus gondolatok juthatnak eszünkben, másrészt nagyon távolinak is érezhetjük magunktól. De milyen is valójában a természetközelében élni, állatokat tartani?...
»» minden bejegyzés






Bookmark and Share

Add to Google

eXTReMe Tracker


Munkácsy Mihály Múzeum
A megújult Munkácsy Mihály Múzeum


A Munkácsy Mihály Múzeum teljes rekonstrukciója 2007 januárjában kezdődött, amely a ROP (Regionális Fejlesztés Operatív Program – Békés Megyei Önkormányzati Hivatal) 2006 - 2008. a XXI. SZÁZAD MÚZEUMA Munkácsy Mihály Múzeum c. projekt keretében történt.
A fejlesztés fontos célja volt a múzeum látogatóbarát fejlesztése. Az átalakítás során alagsori kiállítóterek kerültek kialakításra, majd az egész múzeumban ki lett építve egy audio pontos tárlatvezető rendszer és egy érintőpontos terminál hálózat. A látogató így egyénileg, saját igényei szerint, interaktív módon tekintheti meg a tárlatokat, illetve szerezhet bővebb információkat a kiállított tárgyakról.
Az audio pontos rendszer lényege, hogy a különböző tárgyak és kiállítási egységek közelében elhelyezett jeladó hatására egy digitális lejátszó elindítja a kiállítási részhez kapcsolódó narrációt, amit a látogató fülhallgatón keresztül figyelhet.
Az érintő pontos terminálok segítségével a látogató interaktív módon további információkat gyűjthet a kiállítási egységekhez kapcsolódóan, érdeklődési köre szerint jobban elmélyülhet a témában, illetve megismerheti nemcsak a kiállított, hanem a múzeum még raktárakban lévő gyűjteményi anyagát is.
Az épület akadálymentesítése pedig mindenki számára lehetővé teszi, hogy felkeresse a múzeumot.

Az átalakítás több állandó kiállítást tesz lehetővé, melyek a következők:


Munkácsy kiállítás

A két teremben bemutatásra kerülő állandó kiállításnak az a célja, hogy emléket állítson a névadó mesternek, valamint a Békéscsabán még a festő életében kialakult, személyéhez kötődő kultuszt ápolja. A látogatók a munkásságát bemutató termekben személyes relikviáit, festményeit tekinthetik meg, mindemellett óriás kivetítőn követhetik nyomon életútja állomásait.

Természettudományi kiállítások
A Pro Natura kiállításon a látogatók megismerhetik Békés megye élővilágát. Az alsó szint kiállításaiban egzotikus országok képeivel ismerkedhetnek meg, tanulmányozhatják a rovarok, csigák és kagylók világát. A madárgyűjtemény a múzeum legrégibb természettudományos gyűjteménye, amelynek első preparátumai már több mint 100 évvel ezelőtt készültek.
Látványelemekben gazdagabb (óriás akvárium, 3 dimenziós filmvetítés), rövid betekintést ad a Körösök vizi világába a kiállítás utolsó szakaszában.


Jurták népe

A látogatók megtekinthetnek egy eredeti kazah jurta rekonstrukciót honfoglaláskori magyar ötvös munkát mintáival díszítve.

Békés megye története (1301-1956)

Két teremben Békés megye történetének majdnem hét évszázadát tekinthetjük át. A tárgyakon, fotókon és dokumentumokon kívül üvegpadlók alatt térkép nagyításokat lehet tanulmányozni (pl. egy 1802-ben megjelent Bihar és Csanád, ma Békés megyéhez tartozó részeit is tartalmazza).

Békés megye régészeti története az őskortól az Árpád-korig

A kiállítás különböző régészeti leleteket mutat be a népvándorláskorától Árpád koráig. Itt is sok meglepetést okoznak az üvegpadlós térképek.


Hagyományos gazdálkodás Békés megyében

Különböző térképek szemléltetik a megye mai területének kialakulását, a látogatók megismerkedhetnek a legeltető állattartás örökségével, a molnár mesterség szerszámaival, de ismereteket szerezhetnek az aratásról, kukoricatermesztésről, fölművelésről is.

A mélyföldszinti területen két kézműves műhelyben tanulhatnak régi mesterségeket a gyerekek, illetve kipróbálhatják kézügyességüket és készíthetnek szebbnél-szebb alkotásokat.

Elérhetőségek:

Cím: 5600 Békéscsaba, Széchenyi utca 9. sz.
Telefonszám: 0666-
328-040
Nyitva tartás: Keddtől vasárnapig 10 - 18 óra között.
Kapcsolattartó:
Koszecz Andrea
GPS koordináták: 46.6819 | 21.1001
E-mail: mmm@bmmi.hu; munkacsy.bekescsaba@museum.hu
Honlap: www.munkacsy.hu

 

Kapcsolodó cikkek:






Nemzeti és Történelmi Emlékhelyek látványtérképen





Az oldalon szereplő információk, képek és publikációk szerzői jogvédelem alatt állnak. | Minimum felbontás: 1024 x 768 | Grafika és kivitelezés: Civertan Bt.