Legfrissebb bejegyzések:
2022-01-17
Vadregényes táborozás egy kiskunsági tanyán - ökovíkend
 | részletek
Családdal, iskolai osztállyal vagy csoporttal is érkezhet és akár több napra meg is szállhat a Rendek Ökogazdaság és Tanyamúzeum autentikus Öko vendégházban Kerekegyháza-Kunpusztán...
2022-01-17
Játszva tanulni - táborozás egy kiskunsági tanya ökogazdaságában
 | részletek
Iskolai osztályoknak és csoportoknak ajánljuk jó szívvel a Rendek Ökogazdaság és Tanyamúzeum programjait és autentikus Öko vendégházát Kerekegyháza-Kunpusztán (a Kiskunságban). Szállás és...
2022-01-17
Tanyavilág - Természetközeli élmények gyermekeknek és felnőtteknek
 | részletek
A tanyák világáról részben romantikus gondolatok juthatnak eszünkben, másrészt nagyon távolinak is érezhetjük magunktól. De milyen is valójában a természetközelében élni, állatokat tartani?...
»» minden bejegyzés






Bookmark and Share

Add to Google

eXTReMe Tracker
Népi kismesterségek országos és regionális kiállítása

 



Pályázaton, majd országos és regionális kiállításon mérhetik össze tudásukat a tárgyalkotó népművészet képviselői. A rendezők célja az elmúlt öt év legszínvonalasabb népi kézműves alkotásainak reprezentatív bemutatása.
A történeti és paraszti hímzés, csipke, kékfestő, viselet, népi ékszer, szőttes, nemez, faművesség (használati tárgyak, bútorok, játékok), csont - és szarufaragás, kovácsmesterség, fazekasság, bőrművesség, szalma-, csuhé-, gyékény-, és vesszőfonás, mézeskalács és gyermekjáték kismesterségeivel foglalkozó egyéni alkotók és alkotó közösségek jelentkezését várják az Oktatási és Kulturális Minisztérium, a Hagyományok Háza, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége, és a Debreceni Művelődési Központ pályázatán.

A hagyományos népművészetből merítő, és a mai környezet-, lakás- és viseletkultúrába is beilleszthető alkotások mellett a funkcionálisan összetartozó tárgyegyüttesek (lakókörnyezet, gyermekszoba, konyha, étkező, szoba berendezése, falusi vendéglátás, öltözékek stb.) alkotóinak pályázatát várja a zsűri a XV. ÉLŐ NÉPMŰVÉSZET országos, illetve regionális NÉPMŰVÉSZETI KIÁLLÍTÁSON való részvételre.

A nagyméretű épületdíszek, településbútorok, játszóterek fotódokumentációit is ki fogják állítani. A hagyományos cserépkályhával pályázók fotódokumentációval, illetve hagyományos kézműves technológiával készült alkotóelemek (kályhaszemek, párták stb.) mellékelésével pályázhatnak.

Pályázni lehet új művekkel, a 2005 óta megrendezett országos szakági pályázatokon szerepelt alkotásokkal, valamint népi iparművészeti zsűri számmal ellátott alkotással is.

A pályázat lebonyolítása az eddigi gyakorlatnak megfelelően régiós és országos lépcsőben történik. Minden alkotó csak egy régióban pályázhat.

A pályázók részvételi szándékukat 2010. március 31-ig jelezzék az itt letölthető jelentkezési lapon.

A pályázati alkotásokat régiós együttműködő partnereink gyűjtik össze.  Majd 2010 júniusában  a Debreceni Művelődési Központban szakmai zsűri értékeli a munkákat.

A zsűri által kiválasztott tárgyakat 2010. július 16. és augusztus 25. között mutatjuk be a DMK Belvárosi Galériájában. Ezt követően a régiós szakmai előzsűri által kiválogatott, illetve kiállításon bemutatott tárgyak a budapesti országos zsűri elé kerülnek.

Az így kiválasztott alkotások 2010 őszén a Néprajzi Múzeumban rendezett Élő Népművészet című kiállításon tekinthetők meg várhatóan 2011. április 30-ig.

Forrás: Múlt-Kor

 

Kapcsolodó cikkek:






Nemzeti és Történelmi Emlékhelyek látványtérképen





Az oldalon szereplő információk, képek és publikációk szerzői jogvédelem alatt állnak. | Minimum felbontás: 1024 x 768 | Grafika és kivitelezés: Civertan Bt.